Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Policie utratila 1,5 milionu liber za elektromobily, které ani nemohou pronásledovat zločince

Autor článku: |2019-12-28T14:53:45+02:0028. 12. 2019|Krimi, Svět, zzz_další titulní zprávy|

Policejní sbor ve Velké Británii utratil přes milion liber za elektromobily, které nejsou schopny pronásledovat zločince nebo provádět pohotovostní službu, protože  vozidla jsou příliš pomalá a jejich nabíjení trvá příliš dlouho.

Daily Mail zjistil, že policie ve Velké Británii utratila 1,49 milionu liber na 448 aut a dodávkových vozů na elektrický pohon. Skutečné náklady na ekologickou policejní flotilu jsou však pravděpodobně mnohem vyšší, protože mnoho okresů své nákupy nehlásilo.

Oficiální policejní zprávy připouštějí, že auta poháněná baterií nejsou schopna plnit policejní povinnosti, jako je pronásledování zločinců nebo řešení mimořádných situací. Často se musí baterie dobít ještě před ukončením směny, což je časově velmi náročné. Vozidla se proto používají téměř výhradně v nouzových situacích nebo k dopravě náčelníků policie do práce.

Metropolitní policie koupila desítky elektromobilů. V interní zprávě policie připustila, že: „trh dosud dostatečně nevyspěl, aby mohl nabídnout alternativně poháněná vozidla schopná splnit požadavky policie při pronásledovaných podezřelých.

Scotland Yard, který má v plánu do roku 2050 mít zcela „zelenou“ flotilu, koupil 134 ekologických vozidel, aby splnil požadavek na nízkou emisní zónu. Muslimský starosta Londýna Sadiq Khan nařídil placení denního poplatku za ultra nízkou emisní zónu 12,50 liber, do kterého se Scotland Yard takto snaží „vejít“.

Poslanec konzervativní strany David Davies, bývalý zvláštní konstábl, uvedl, že policejní vedení by mělo prokázat nějaký „zdravý rozum“. Mluvčí policie Tim Rogers uvedl, že britská veřejnost se nemusí bát, že policie nebude schopna reagovat na mimořádné události „protože jejich autům došel akumulátor“, protože policie „stále může používat jiná vozidla“.

Zdroj zde, foto Pixabay.com

loading...