Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Podezřelý z terorismu a sympatizant ISIS zadržený pohraniční policií v Polsku

Autor článku: |2020-04-22T19:19:51+02:0022. 4. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Polská pohraniční policie zadržela na základě informací Polské agentury pro vnitřní bezpečnost (ABW) libanonského občana, který plánoval zorganizovat celoevropskou síť buněk pro provádění teroristických útoků. Podle tiskového mluvčího ministra odpovědného za bezpečnostní koordinaci Stanisława Żaryna byl dotyčný úzce propojen rodinnými vazbami s agenty ISIS v Sýrii a Iráku. Byl také v kontaktu s členy ISIS ve státech EU a podílel se na jejich financování.

Muž byl umístěn do uzavřeného a hlídaného střediska pro zajištění cizinců v Białystoku, kde bude čekat na rozhodnutí soudů o jeho deportaci. O incidentu informuje voiceofeurope.com.

Muž bude také zařazen na seznam PNG, aby nemohl znovu vstoupit do Polska. Je nepravděpodobné, že by byl postaven před soud, protože některé shromážděné zpravodajské materiály související s jeho případem nemohou být předmětem soudního přezkumu.

V prosinci 2019 polská agentura pro vnitřní bezpečnost zadržela ukrajinského konvertitu k islámu, který sdílel na sociálních sítích informace o svých plánech na teroristický útok na nákupní centrum. Byl radikalizován cizinci z Čečenska a Tádžikistánu. Rostoucí frekvence informací o osobách zadržených v Polsku a podezřelých z plánování teroristických útoků naznačuje, že je zapotřebí imigrační politika, která minimalizuje riziko takových útoků.

Řada polských politiků zdůvodňuje přísnou přistěhovaleckou politiku a odmítnutí přijímat kvóty migrantů za politiku bezpečnosti. Polsko se úspěšně vyhnulo mnoha teroristickým útokům, které trápily proimigrační země, jako je Německo, Francie a Velká Británie.

loading...