Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Paroubek: Byl jsem loni v Číně 6x a vím více, nežli zapšklá sinožroutka

Autor článku: |2020-01-31T15:17:36+02:001. 2. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|

„V minulém roce jsem byl v Číně šestkrát a myslím si, že o této zemi vím více, nežli zapšklá sinožroutka z organizace Sinopsis, jež je placena z kdovíjakých zahraničních zdrojů,“ napsal bývalý premiér Jiří Paroubek ve svém komentáři o pořadu ČT24, kde vystupovala zapšklá sinožroutka Procházková.

„Večer 28. ledna 2020  jsem byl silně překvapen znovu opakovanou neobjektivitou v pořadu 90 ČT24. Jako hlavní komentátorka k epidemii koronaviru byla povolána jakási Kateřina Procházková z organizace Sinopsis, která je známá svými sinožroutskými a silně antikomunistickými postoji. Až příště budou pánové z ČT hledat někoho k problematice Číny, nabízím svou osobu. V minulém roce jsem byl v Číně šestkrát a myslím si, že o této zemi vím více, nežli zapšklá sinožroutka z organizace Sinopsis, jež je placena z kdovíjakých zahraničních zdrojů.,“ napsal bývalý premiér Jiří Paroubek ve svém komentáři.

„Kateřina Procházková klamala českou veřejnost hned v několika směrech. Tak především není pravda, že by v Číně o všem musel rozhodovat až prezident Si. To je zcela nesmyslné. Čína decentralizovala a decentralizuje postupně výkon státní správy z centra do třiceti provincií. Šéfové těchto provincií mají v Číně podobné funkce, jaké měli za Napoleonova režimu ve Francii císařem jmenovaní prefekti. Ti také spravovali velmi samostatně svěřené departementy a samozřejmě, pokud projevili neschopnost, či se odchýlili od císařem stanovené linie, byli odvoláni. Podobně to funguje v Číně,“ píše se v Paroubkově komentáři.

„Čína je zemí s čtyřtisíciletou tradicí státnosti. Má zcela jinou kulturu a tradice nežli Západ. Těžko na ni lze uplatňovat měřítka, která jsou měřítky běžnými pro posuzování úrovně demokracie v západoevropských zemích nebo ve Spojených státech. Ale na druhé straně, jaká demokracie je u nás v případě, že veřejnoprávní televize umožní naprosto jednostranné nahlouplé vystupování protičínské agitátorky ze Sinopsis a již několik let se brání např. mému veřejnému vystoupení v této televizi. Že bych projevil na čínskou problematiku jiný názor než paní Procházková? – To je zřejmé, “ konstatoval Jiří Paroubek.

„Procházková se také snížila ke zpochybňování toho, že ve Wu-chan vznikly či vznikají, prakticky okamžitě, dvě nemocnice pro lidi nakažené koronavirem. Připomínalo mi to někdejšího amerického prezidenta Trumana, který na otázku, zda Rusové už mají rakety, odpověděl, že si na ně nesáhl… Také K. Procházková popírá vznik dvou nových nemocnic. Samozřejmě, že celá záležitost s koronavirem je pro Čínu všestranně nepříjemná a také nebezpečná. Pokud Čína zvládne celou nákazu asi tak, jak zvládla epidemii SARS, bude to jen dobře. Je otázka, zda věřit optimistickému vyjádření člověka, který je čínskou vládou pověřen řešením celé záležitosti s tím, že epidemie dosáhne svého vrcholu v příštích dnech. Také bych si přál být takovým optimistou,“ míní mimo jiné ve svém komentáři k pořadu ČT24 Jiří Paroubek.

(zdroj: prvnizpravy.cz)

loading...