Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Papež František: Koronavirus je odplata Země vůči lidem

Autor článku: |2020-04-11T08:10:13+01:0012. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Římský biskup, známý také jako papež František, uvedl, že věří, že koronavirová pandemie je „jistě odpovědí přírody“ na selhání lidstva vypořádat se s „částečnými katastrofami“ člověkem způsobenými změnami klimatu.

Papež František  tak odpovídal v rozhovoru britskému novináři a spisovateli Austenu Ivereighovi. Zveřejněném na „Vatican News“.
Jinými slovy, současná virová pandemie je trestem země za hříchy lidstva, říká hlava katolické církve, zavrtí hlavou !!!
Když se britský novinář Austen Ivereigh zeptal, zda je krize COVID-19 příležitostí pro „ekologický zvrat“, Papež  znovu potvrdil své přesvědčení, že lidstvo provokovalo přírodu tím, že na klimatickou krizi adekvátně neodpovídalo.

„Ve španělštině je přísloví:  Bůh vždy odpouští, někdy odpouští, ale příroda nikdy neodpouští, “ řekl František v rozhovoru zveřejněném na „Vatican News“.

„Nereagovali jsme na dílčí katastrofy. Kdo mluví o požárech v Austrálii, nebo si pamatuje, že před rokem a půl mohla loď překročit severní pól, protože roztály ledovce? Kdo teď mluví o povodních?“

„Nevím, jestli je to pomsta přírody, ale je to určitě odpověď přírody,“ dodal.

Tato tvrzení dokazují, že František není „neomylný“, protože:

  • V Austrálii byly vždy lesní požáry, protože je domorodci používali desítky tisíc let a původní eukalypty dokonce požáry potřebují. To se stalo katastrofou pouze proto, že bylo povoleno stavět domy v  lese.
  • Na severním pólu nejsou ledovce, protože led plave na moři a přes severní pól nepluje žádná loď.
  • Povodně jsou do značné míry způsobeny tím, že řeky byly narovnány a byly odvodněny bažiny, a kvůli omezeníí půdy obytnými a průmyslovými oblastmi, parkovišti a ulicemi, což zabraňuje prosakování dešťové vody do země.

Takže s lidským CO2 nemá nic společného a Země a příroda zažily za 4,3 miliardy let úplně jiné katastrofické události

Ale zapomněl, svět pro něj začal teprve před 6000 lety a lidé a dinosaury žili společně, stejně jako v televizním seriálu Fred Feuerstein.

Na konci minulého měsíce papež podobně odpovídal španělskému novináři a trval na tom, že koronavirová pandemie  je výzvou přírody, aby se lidé více starali o přírodu, příroda vyžaduje pozornost.

V prosinci loňského roku papež také uvedl, že přírodní katastrofy jako masivní bouře, která zasáhla severní Itálii na podzim roku 2018, jsou způsobem, jakým příroda zvyšuje poplach, takže se musíme  více starat o životní prostředí.

„Jsou to události, které nás děsí,“ řekl František, „to jsou poplašné signály, které nám posílá, a které nás vedou k okamžitému přijetí účinných rozhodnutí, abychom společně chránili náš domov.“

V roce 2015 byl František prvním papežem v historii, který zasvětil celou encykliku environmentálnímu zájmu, ve kterém odsoudil využívání přírody lidmi.

„Tato sestra (matka Země) volá po škodě, kterou jsme jí způsobili nezodpovědným použitím a zneužitím zboží, které do ní Bůh vložil,“ napsal František.

„Znamená to, že nemůžeme používat „zboží“? Musíme je opustit a žít bez nich? Pak však musí papež jít dobrým příkladem a mám na mysli doslovně „GO“, a už nebudu jezdit v „Papa-Mobil“ a létat soukromým letadlem,“ píše von Freeman na Schall und Rauch.

loading...