Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Palestinci se sešli u Kanadského velvyslanectví v Bejrútu, dožadují se azylu a lepšího života v Kanadě

Autor článku: |2019-09-07T22:15:12+01:007. 9. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Několik set palestinských uprchlíků tento týden požadovalo před kanadským velvyslanectvím v Bejrútu možnost získat v této zámořské zemi azyl. Mnozí z nich podle informací agentury AP tvrdili, že v táborech v Libanonu, v nichž žijí, se neúnosně zhoršují podmínky a že si přejí žít důstojněji.

V Libanonu, stejně jako v Jordánsku nebo Sýrii a na palestinských územích, žijí potomci asi 700.000 Palestinců, kteří uprchli ze svých domovů po vzniku Izraele v roce 1948. Do Libanonu jich tehdy odešlo 100.000, možnost vrátit se nikdy neměli. Žijí většinou v chudých táborech bez veřejných služeb. Mají omezené možnosti získat práci a nemohou si v Libanonu kupovat nemovitosti.

Jeden z protestujících Hanija Muhammad prohlásil „Chceme odejít, chceme odjet do Kanady za lepším životem. Není tady práce, peníze, nic. Měl jsem infarkt a operaci srdce, nikdo mi nepomohl.“

Chceme žít důstojně, požadujeme azyl z humanitárních důvodů,“ stálo na transparentech, které si s sebou k velvyslanectví dnes přinesli Palestinci.

Protesty u kanadského velvyslanectví pokračují už několik týdnů. Začaly, když libanonské úřady zahájily razie na pracující cizince bez dokladů.

Zdroj zde.

loading...