Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Oživení demobloku? Fiala svolává jednání probruselské opozice. Budou „ladit noty“.

Autor článku: |2019-09-21T20:54:36+02:0023. 9. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo.

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného je třeba vyslat signál, že opozici nejsou lhostejné útoky na právní stát. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Vzhledem k nepřijatelnému tlaku prezidenta Zemana na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce ve věci Čapího hnízda – a důsledkům pro důvěru v právní stát a rovnost před zákonem – jsem proto navrhl předsedům opozičních stran (Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN), abychom se v úterý před jednáním Poslanecké sněmovny setkali a zformulovali náš společný postoj.“ napsal Petr Fiala na twitteru.

Už dříve Fiala uvedl, že prezident svým vyjádřením o možné abolici vytváří nepřijatelnou situaci pro nejvyššího státního zástupce. „Je to další tvrdý úder v důvěru v právní stát a rovnost občanů před zákonem,“ uvedl Fiala.

Víme, jaká je ústavní pozice hlavy státu, že na tu abolici má právo. Nám vadí, že on ten krok učinil v době, kdy tady ještě má na přezkum tři měsíce nejvyšší státní zástupce,“ řekl Výborný. „Jsme přesvědčeni, že tímto výrokem se dostáváme někam za hranu právního státu,“ řekl.

Zdroj zde.

loading...