Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

OSN varuje: 650 000 migrantů je připraveno odejít z Libye do Evropy

Autor článku: |2020-06-01T22:20:14+02:001. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Podle zprávy Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) v Libyi v současné době čeká na přistěhovalectví do Evropy přes Středozemní moře asi 650 000 migrantů. Zpráva tvrdí, že pandemie koronaviru bude mít pravděpodobně významný vliv na migrační toky do Evropy. Globální ekonomická krize, která vyplynula z boje proti koronaviru, však ztížila předpovídání migračních toků.

Globální krize způsobená pandemií je bezprecedentní a je obtížné předvídat její dopad na obchodování s lidmi a pašování migrantů,“ píše se ve zprávě. Ta ještě dodává, že ekonomický dopad viru by mohl způsobit výrazný nárůst počtu cizinců, kteří se budou stěhovat za prací. Od ledna přistálo u italských břehů celkem 3,366 migrantů, ve srovnání s 667 ve stejném období loňského roku, jak informuje italský deník Il Giornale. To je více než 400 procent nárůst za jediný rok.

To naznačuje, že omezení cestovat způsobená COVID-19, nezastavuje pohyb osob prchajících před konflikty, násilím a nebezpečnými a nelidskými podmínkami,“ uvádí zpráva a dodává, že migranti nemají na výběr, a proto využívají služeb pašeráků lidí. Jak hlásí voiceofeurope , aktivita lodí migrantů u italských břehů se v posledním měsíci výrazně zvýšila. Minulý týden se na pláž Palma di Montechiar na Sicílii nezákonně vylodilo zhruba 400 severoafričanů. K hromadnému přistání takového množství lidí nedošlo v Itálii roky.

Přes uzamčení hranic v důsledku pandémie se v posledních týdnech také zvýšil migrační provoz podél balkánské trasy. UNODC ve své zprávě předpovídá, že „budoucí ekonomické poklesy chudších států budou mít pravděpodobně dopad na pohyb lidí do bohatších zemí.

loading...