Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Organizace pro lidská práva požadují řešení bosenské migrační krize

Autor článku: |2021-01-13T12:35:46+01:0013. 1. 2021|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Organizace pro lidská práva vyzvaly Evropskou unii k intervenci v Bosně a Hercegovině, kde přes 1 000 migrantů uvázlo v teplotách pod nulou a čeká na přemístění poté, co vyhořel jejich tábor.

Ve společném prohlášení zveřejněném 12. ledna Amnesty International, Jezuitská služba pro uprchlíky v Evropě, Lékaři světa v Belgii a Evropa pro práva uprchlíků rovněž vyzvaly orgány v Bosně a Hercegovině, aby „dodržovaly své mezinárodní závazky a prosazovaly své vlastní zákony, včetně odpovědnost za zajištění a řízení ubytování a ochrany lidí v nouzi a za rozvoj účinného azylového systému. “

„Bez systémových a trvalých řešení, jejichž cílem bylo také umístit orgány bosenské a hercegoviny na místo řidiče, se humanitární krize, jaké byly svědky o vánočních svátcích, staly každou zimou opakující se a nevyhnutelnou událostí,“ uvedly organizace.

23. prosince vypukl velký požár v táboře Lipa v Bihacu, který se nachází poblíž hranic s Chorvatskem. Podle Petera Van der Auweraerta, vedoucího mise OSN pro mezinárodní migraci v Bosně a Hercegovině, byl tábor „postaven počátkem tohoto roku v reakci na přeplnění a nevhodné podmínky jinde“. Píše portál UCANEWS.

Požár vypukl během evakuace obyvatel po uzavření tábora.

loading...