Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Opravdový gentleman? Klaus ml. se zastal úhlavní politické odpůrkyně po tom, co ji urazila poslankyně ODS.

Autor článku: |2019-06-30T20:39:11+01:0030. 6. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Takřka 17 hodinové hlasování o nedůvěře vládě provázela napjatá atmosféra. Padaly i některé urážky. Ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová (ČSSD), byla několikrát osočena z arogance a též z hlouposti. Zastal se jí jak předseda ČSSD Jan Hamáček, tak i zakladatel nového politického hnutí Trikolóra, Václav Klaus mladší.

Do Málačové se pustila poslankyně ODS Jana Černochová. „Paní ministryně je vrcholem arogance. Ne jen, že je arogantní, ona je i hloupá,“ řekla Černochová, která ministryni zkritizovala za to, že kulatý stůl k důchodové reformě omylem svolala v minulosti v době, kdy byla schůze Sněmovny.

Vůči Maláčové se profiloval i šéf poslanců ODS, Zbyněk Stanjura. Vyčetl jí, že vystupovala arogantně a odváděla pozornost od toho, proč se Sněmovna sešla k hlasování o nedůvěře vládě. „Jaké to je pracovat pro trestně stíhaného premiéra. Jaké to je pracovat ve vládě, když vám nechtějí šest týdnů vyměnit ministra. Neodvádějte pozornost. Vy sloužíte Andreji Babišovi, my ne,“ pustil se do Maláčové Stanjura.

Útoky na místopředsedkyni ČSSD donutili k reakci šéfa strany, Jana Hamáčka. „Prosím všechny, kterým leží na srdci osud sociální demokracie, aby to nechali na nás a prosím, abychom se zde neuráželi,“ řekl Hamáček. Později opozici vytkl, že jejím hlavním cílem byla právě ČSSD.

Maláčové se překvapivě zastal bývalý kolega Černochové, Václav Klaus mladší. „Tady říkat někomu, že je hloupá, tak jako pedagog bych si nebyl tak jistý v kramflecích, paní poslankyně Černochová,“ řekl Klaus, který je nicméně velkým kritikem Maláčové kvůli její levicové politice.

Zdroj zde.

loading...