Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Odkaz Obamu protestujícím za smrt Floyda: „Na Vašich životech záleží.“

Autor článku: |2020-06-04T13:23:27+02:005. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Bývalý prezident Barack Obama představil optimistický pohled na občanské nepokoje, které sevřely národ, naléhal na starosty, aby provedli policejní reformy vyvinuté během jeho správy a hovořili přímo s barevnými mladými lidmi a řekli jim: „Na vašich životech záleží.“

Ve svých prvních veřejných připomínkách od doby, kdy protesty proti smrti George Floyda začaly přelétávat města od pobřeží k pobřeží, popsal první africký americký prezident národa události minulého týdne „stejně hluboké jako cokoli, co jsem za svého života viděl“.

Přesto Obama řekl, že v protestech viděl probuzení v zemi, aby čelil výzvám a obavám černých Američanů. Soutok nepřiměřeně velkého dopadu pandemie nových koronavírusových pandemií na černé komunity a smrt afroameričana Floyda ve vazbě bílých policistů odhalil americké rasové nespravedlnosti, řekl. Píše portál Washington Post.

Obama uvedl, že ho mladí lidé, kteří mobilizovali tyto demonstrace, povzbudili a poznamenali, že mladí lidé vedli téměř všechny významné sociální změny v zemi. Poznamenal, že na rozdíl od hnutí za občanská práva v šedesátých letech, kdy afričtí Američané většinou pochodovali sami, protestující nyní představují průřez závodů.

A řekl, že je povzbuzován, že většina Američanů, navzdory pozornosti na „malou menšinu, která se zapojila do násilí“, stále věří, že protestující jsou oprávněni.

„To by neexistovalo před 30, 40, 50 lety. Probíhá změna v myšlení, větší uznání, že můžeme dělat lépe, “řekl Obama.

Obama přednesl své připomínky během virtuální radnice pořádané jeho neziskovou organizací Aliance mého bratra Keepera, která byla vytvořena s cílem řešit mezery v příležitostech mladých černochů a chlapců.

loading...