Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Nizozemsko: Islámská rada mešity říká: „zvykněte si na islámská volání k modlitbě“

Autor článku: |2020-05-20T13:49:54+02:0020. 5. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Obyvatelé oblasti obklopující mešitu Taibah, která je v amsterdamské čtvrti Zuidoost poblíž stanice metra Kraaiennest, si stěžují, že její každodenní výzvy k modlitbě jsou příliš hlasité. Islámské právo vyžaduje, aby se muslimové modlili pětkrát denně a mešita Taibah vysílala všech pět denně na svých vnějších reproduktorech, aby si připomněla svatý měsíc ramadánu, který začal 23. dubna. Správní rada mešity má pro stěžovatele jednoduchou odpověď: zvykněte si na to.

Správní rada mešity potvrzuje, že nainstalovali nový reproduktorový systém pro vysílání hovorů před Ramadánem. Vysílání se ozývá pětkrát denně během Ramadánu v důvodu zákazu věřícím přijít do mešity k modlitbám z důvodu zákazu veřejných shromáždění při boji s coronavirem COVID-19. „Zpěv z reproduktorů je tak hlasitý, že je slyšet v celém sousedství a dokonce i v okolních oblastech,“ stěžoval si jeden místní obyvatel, jak uvádí amsterdamské televizní stanice AT5.

Zatímco místní policie potvrzuje, že obdržela mnoho stížností na hlasitost zpěvů muezzinů, správní rada mešity odmítla obvinění, že jsou příliš hlasité. Tvrdí, že hlasitost hovorů již byla snížena v reakci na stížnosti, ale dál hlasitost snižovat odmítají. Rada rovněž zdůraznila, že podle nizozemského práva jsou modlitební hovory povolena a že jejich sousedé nemají pro své námitky právní nárok.

Islámská volání k modlitbě jsou obtěžující pro sousedy v mnoha státech západní Evropy, které mají velké muslimské populace. Začátkem tohoto měsíce uspořádala místní odnož panevropské anti-imigrační identitářské skupiny Generation Identity protest proti mešitě v dánském Aarhusu z důvodu jeho příliš hlasitého modlitebního volání, jak informuje voiceofeurope.

loading...