Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Neziskovkářská taxislužba se rozjela naplno. 90 migrantů je na Maltě, dalších padesát veze jiná loď

Autor článku: |2019-09-19T16:37:01+02:0020. 9. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Malta v úterý večer potvrdila převzetí asi 90 migrantů od italské pobřežní stráže. Řím jejich přijetí maltskými úřady požadoval poté, co je na žádost Valletty zachránily v maltských pobřežních vodách italské lodě.

Italská pobřežní stráž uvedla ve svém úterním vyjádření, že „minulou noc jsme na požadavek maltských úřadů provedli záchranou operaci malého plavidla s asi 90 migranty hluboko v území, za které zodpovídá Malta.“ Za utečence převzala Valletta předem zodpovědnost.

Rovněž v pondělí zachránila loď Ocean Viking provozovaná humanitárními organizacemi Lékaři bez hranic a SOS Mediterranée 48 migrantů, kteří se plavili na dřevěné lodi asi 100 kilometrů od pobřeží Libye. Mezi zachráněnými byly ženy, děti i jeden novorozenec

Itálie a Malta dlouhodobě odmítají utečence zachráněné na moři přijímat. Evropská unie stáhla z vod u Libye všechna plavidla své pohraniční agentury Frontex. Dohled v oblasti nyní provádí pouze letecky.

Lodě humanitárních organizací, které nyní v podstatě jako jediné migrantům na moři pomáhají, čelí stále větším překážkám ze strany evropských vlád.

Zdroj zde.

loading...