Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Není nejnovější epidemie koronaviry zbraňový virus, ptají se odborníci

Autor článku: |2020-01-23T22:20:58+01:0023. 1. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Biologická laboratoř úrovně biologické bezpečnosti 4, která studuje „nejnebezpečnější patogeny na světě“, sídlí v Wu-chanu, epicentru ohniska koronaviry v Číně.  To vede některé odborníky k tvrzení, že virus mohl náhodou uniknout z laboratoře. Informuje o tom portál summit.news.

Cílem laboratoře bylo také studovat „patogen, který způsobuje SARS“. I toto bylo předmětem obav z možného úniku viru z laboratoře, poznamenává článek s odkazem na Richarda Ebrighta, molekulárního biologa na Rutgers University. Podle tohoto článku, umístění výzkumného střediska ve Wu-chanu „vyvolává okamžitou otázku, zda epidemie koronaviry není zbraňový virus, který právě náhodou unikl laboratoři.

Oficiální vysvětlení je, že koronavirus pochází z nelegálního trhu s mořskými plody ve Wu-chanu, který „provedl nezákonné obchody s volně žijícími zvířaty“.

Vzhledem k tomu, že na trhu v Číně prodávají netopýři a hadi, přičemž vědci spojují hady s virem a Číňané konzumují jak netopýry tak hady, zůstává skutečně toto vysvětlení stále nejpravděpodobnější.

loading...