Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německý stát zvažuje jednostranné přivedení uprchlických dětí z Řecka

Autor článku: |2020-03-19T09:47:15+02:0023. 3. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Několik německých státních vlád uvedlo, že budou připraveny přijmout uprchlické děti z Řecka. Jeden stát, Durynsko, dokonce navrhl, že by tak učinil s ohledem na odmítnutí v Berlíně.

Alespoň jeden německý stát prohlásil, že byl připraven přijmout děti bez doprovodu z přeplněných uprchlických táborů v Řecku tváří v tvář odmítnutí federální vládou v Berlíně.

Mluvčí ministerstva školství a mládeže ve východním státě Durynsko řekl tiskové agentuře DPA v pondělí, že státní vláda je připravena přijmout některé z dětí, i když vláda v Berlíně odmítla – i když by upřednostňoval „koordinovaný“ pomocná operace řízená federálním ministerstvem vnitra.

Evropská komise již vyzvala Německo a další členské státy EU, aby některé děti vzaly. Ministr vnitra Horst Seehofer však již odmítl hovory z celého politického spektra.

Vlády tří německých států – Durynsko, Berlín a Dolní Sasko – začátkem prosince proslovily Seehoferovi dopis, v němž ho vyzývaly, aby přišel s řešením problému. Jiný německý stát, Bádensko-Württembersko, také prohlásil, že bude připraven přijmout lidi píše Infomigrants.

Jedním ze signatářů byl ministr vnitra Dolního Saska Boris Pistorius, který v pondělí řekl deníku Tagesspiegel, že od federálního protějšku nedostali žádnou odpověď.

„Byl jsem v Lesbosu na začátku listopadu,“ řekl novinám. „Viděl jsem stovky nezletilých bez doprovodu žijících před táborem Moria v bahně v olivových hájích, ve stanech vyrobených z pytlů na odpadky.“

„Nyní naléhavě žádám federálního ministra vnitra, aby povolil státům svolení přijímat mladé uprchlíky,“ řekl. „Už nemůžeme sledovat toto utrpení, aniž bychom něco udělali.“

Podle Řeckého národního centra pro sociální solidaritu (EKKA) v současné době v zemi žije více než 5 000 nezletilých bez doprovodu.

Vůdce Strany zelených Robert Habeck se také připojil k sboru německých opozičních politiků, charitativních organizací a církevních organizací a vyzval vládu, aby přijala opatření ohledně situace v Řecku.

„Dostat děti ven je to hlavní,“ řekl Habeck v neděli Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

loading...