Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německý soud odsoudí tuniského migranta za ricinový bioteror

Autor článku: |2020-03-28T12:04:49+02:0028. 3. 2020|Krimi, Svět, zzz_další titulní zprávy|

Německý soud ve čtvrtek odsoudil 31letého tuniského muže, který plánoval provést útok pomocí toxického ricinu ve jménu skupiny islámských států. Krajský soud v Düsseldorfu shledal Alláha H. vinným z výroby biologické zbraně a přípravy útoku. Odsoudil ho na 10 let vězení. Jeho příjmení nebylo zveřejněno kvůli německým pravidlům o ochraně soukromí

Ricin je bílkovinný toxin, který funguje jako buněčný jed. Ve svém důsledku způsobí odumírání buněk. Tunisan nakoupil několik tisíc ricinových bobů ze kterých chtěl vyrobit ricin. Malé množství ricinu už vyrobil a výsledek testoval na svém křečkovi. Ten pokus přežil.

Obžalovaný a jeho 44letá manželka také koupili 250 ocelových ložisek a vyrobili výbušniny, než byli v červnu 2018 ve svém bytě v Kolíně nad Rýnem zatčeni. Prokurátoři uvedli, že jejich plány na útok, který mohl zabít velké množství lidí, byly již v pokročilém stádiu.

Obžalovaný popřel plánování útoku v Německu a namísto toho tvrdil, že si chtěl procvičit své dovednosti, než se připojí k IS. Rozsudek proti jeho manželce Yasminu H. se očekává brzy, informuje voiceofeurope.com.

loading...