Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německý ministr vnitra: Evropě hrozí masivní migrační vlna, větší než v roce 2015

Autor článku: |2019-10-08T22:52:35+01:009. 10. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Na řecké ostrovy přichází z Turecka stále větší množství migrantů. Německý ministr vnitra Horst Seehofer varuje, že pokud se EU nebude vážně zabývat migrační situací v Turecku a Řecku, může dojít k nové masové migraci z jižní Evropy do Německa – podobně jako tomu bylo v roce 2015.

V současnosti se stále více migrantů, zejména z Afghánistánu, dostává z tureckého pobřeží na řecké Egejské ostrovy. Podle dohody o uprchlících mezi EU a Tureckem z roku 2016 jsou migranti povinni zůstat na ostrovech, dokud nebudou zpracovány jejich žádosti o azyl.

Vzhledem k tomu, že se počet přistěhovalců do Řecka v posledních několika měsících drasticky zvýšil, zařízení pro migranty kolabuje. Například v srpnu přišlo do  Řecka téměř 7 000 přistěhovalců, což je nejvyšší počet od roku 2016.

Německý ministr vnitra rovněž vyzval členské státy EU, aby také více pomohly Turecku. Turecko dělá hodně při přijímání uprchlíků, což je také v našem zájmu,“ řekl Seehofer. Ve čtvrtek a pátek se Seehofer vydal do Turecka a Řecka, aby urovnal rychle se zhoršující vztahy mezi EU a Tureckem stran migrantů. Slíbil Aténám a Ankaře, že je Německo podpoří.

V červenci turecký ministr vnitra Süleyman Soylu uvedl, že pokud evropské vlády nepomohou Turecku vypořádat se s migranty, pak je nechá „aby zaplavili“ Evropu. Čelíme největší vlně migrace v historii. Pokud otevřeme hranice, žádná evropská vláda nebude schopna přežít déle než šest měsíců. Doporučujeme jim, aby nezkoušeli naši trpělivost.

Zdroj zde.

loading...