Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německý ministr Seehofer je nespokojen: ČR prý není připravená pomáhat s migranty

Autor článku: |2019-07-18T15:05:56+02:0019. 7. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Německý ministr vnitra Horst Seehofer tento týden při představení výroční zprávy německé spolkové policie v Berlíně řekl, že není žádné evropské řešení migrace. „Byl jsem teď také často na cestách ve východní Evropě, naposledy v Praze. Připravenost tam podílet se na evropském řešení se blíží nule,“ uvedl.

Nynější způsob rozdělování běženců podle Seehofera nemůže být dlouhodobým řešením. Poslední rok podle svých slov opakovaně zažívá třeba to, že mu v pátek odpoledne jeho úřad přinese informace týkající se lodě se zachráněnými uprchlíky ve Středozemním moři, a pak se po telefonu snaží s dalšími státy domluvit, kdo jich část převezme. Za možné řešení považuje variantu, že se uzavře dohoda se zeměmi, které se na přerozdělování běženců v podobných případech budou ochotny podílet.

Na toto tvrzení reagoval ministr zahraničí Tomáš Petříček: „Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, nadále jsou ale pro nás nepřijatelné povinné kvóty. Podílíme se na pomoci finančně nebo například asistencí našich policistů a vojáků,“ doplnil ministr zahraničí. Česko posílá vojáky i policisty do zemí na migračních trasách, aby pomáhali tamním úřadům.

Petříček také připomněl stanovisko české diplomacie, že je třeba hledat řešení migračního problému dřív, než se uprchlíci dostanou do Evropy. „Migraci je třeba řešit v zemích původu, na tom se, myslím, shodneme napříč EU,“ uvedl ministr.

Zdroj zde.

loading...