Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německo zahajuje státem financovaný projekt školení imámů

Autor článku: |2019-11-19T10:17:25+02:0019. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Po celá léta byli imámové, kteří vedou muslimské komunity v Německu, vzděláváni zahraničními přidruženými organizacemi.

Většina duchovních pracujících se 4,5 miliony muslimů byla spojena s Tureckem-islámskou unií pro náboženské záležitosti (DITIB), organizací podezřelou z vazby s tureckou vládou.

Po dlouhých a prudkých debatách v zemi začne 21. listopadu pracovat nová asociace pro vzdělávání imámů, financovaná investicí německého ministerstva vnitra. Pilotní projekt bude zahájen v Dolním Sasku.

Jak řeklo své státní ministerstvo pro vědu a kulturu německému odbytišti Deutsche Welle, plán zahrnuje „založení registrované asociace ve spolupráci s muslimskými organizacemi a mešitou, které mají zájem“ se zapojením odborníků na islámskou teologii. O jejich projektu se říká, že je schopen „fungovat jako model“.

Ačkoli islámská teologie byla vyučována na několika akademických institucích po celém Německu, její absolventi nedokázali pracovat jako imámové, protože čtení Koránu, modlitby a praxe vyžadovaly zvláštní školení. Mezera byla zaplněna jinými organizacemi.

Jak Zelený zákonodárce Filiz Polat, jehož strana „takový program dlouho žádal“, řekl pro DW, že tento krok byl vyvolán expanzí turecko-islámské unie pro náboženské záležitosti (DITIB), která má asi 900 přidružených mešit.

Tato organizace, která údajně měla úzké vazby na vládu Ankary a vlády Recep Tayyip Erdogana, vyškolila a financovala většinu imámů a vedla téměř 4,5 milionu silnou muslimskou komunitu v Německu.

Německé úřady jsou pod tlakem, aby se s ní vypořádaly už léta, ale otázka financování zůstala překážkou, protože ústava země nedovoluje státu zasahovat nebo ovlivňovat náboženské záležitosti.

(Infowars, foto: Pixabay)

loading...