Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německo: Strana zelených chce rozdávat pasy „klimatickým uprchlíkům“

Autor článku: |2019-12-20T14:29:26+02:0020. 12. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

V Německu prominentní členové Strany zelených navrhli, aby se takzvaným „klimatickým uprchlíkům“ mělo umožnit přesídlení do Německa a získání pasů, jakmile dorazí.

Jedním z hlavních příznivců návrhu je Claudia Roth, dlouhodobá zelená politikka, která tvrdí, že německé pasy by měly být poskytovány těm, kteří žijí v malých tichomořských ostrovních zemích, což může být podle Rothové ohroženo změnou klimatu, uvádí portál Bild.

Navrhovaná politika nespecifikovala, kolik „klimatických uprchlíků“ by bylo vítáno, ale OSN dříve odhadla, že počet migrantů v oblasti klimatu by mohl do roku 2050 dosáhnout 25 až 1 miliardy.

Zelení však ve svém návrhu konkrétně zmínili o počtu 150 milionů uprchlíků z oblasti klimatu přicházejících z Afriky, jižní Asie a Jižní Ameriky do roku 2050 ze strany Světové banky.

Politici jiných stran tento návrh silně kritizovali. V reakci na návrh ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul z CDU řekl: „Přistěhovalectví pro nás stále představuje velké výzvy v oblasti vnitřní bezpečnosti. Navrhuji, abychom se o to nejdřív postarali. “

Linda Teutebergová, členka Svobodné demokratické strany (FDP), rovněž návrh zabouchla a označila jej za „státem zaručenou světovou záchrannou fantazii. Německo by nemělo fungovat jako „Noemova archa pro svět“, dodala.

loading...