Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německo: podezřelí z ISIS zatčeni nad bombovým útokem „zabili co nejvíce ateistů“

Autor článku: |2019-11-14T15:20:08+01:0014. 11. 2019|Krimi, zzz_Titulní zpráva|

Policie v Německu zmařila hlavní bombový útok radikálních militantů spojených s islámským státem, aby „zabili co nejvíce nevěřících“, uvedli státní zástupci.

V úterý byli v Offenbachu nedaleko Frankfurtu zatčeni tři muži pro podezření ze spiknutí bombového útoku pro militantní skupinu islámského státu. Podezřelí chtěli zavraždit co nejvíce „nevěřících“ při útoku, který se měl uskutečnit v oblasti Rýna-Mohanu, informují Daily Mail.

Hlavním podezřelým zatčeným během náletu je 24letý Němec makedonského původu, který chtěl vyrábět výbušniny a který se dříve pokusil koupit zbraň online. Dva podezřelí komplici muže jsou turečtí státní příslušníci ve věku 22 a 121 let.

Frankfurtská žalobkyně Nadja Niesen uvedla, že podezřelí věří, že ostatním řekli, že jsou příznivci islámského státu.

V úterý ráno provedlo zhruba tři policejní důstojníci nájezdy na tři byty v Offenbachu a zadrželi radikální islamisty, kteří již byli na radaru úřadů.

Během nájezdů domů podezřelých byly objeveny bomby a vybavení. Policie také zajistila písemné dokumenty a elektronická data, uvedla Niesen.

„K zásahu došlo včas, aby se zabránilo konkrétní hrozbě,“ uvedla Niesen s tím, že tři muži doufali, že zabijí „co nejvíce lidí, takzvaných nevěřících, jak je to možné.“

Ve středu rozhodne soudce, zda vydá zatýkací rozkaz a nařídí uvěznění tří mužů.

(Voice, foto: Pixabay)

loading...