Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německo: Nebezpeční zločinci, kteří mají být deportováni do Sýrie?

Autor článku: |2019-12-05T15:47:41+02:006. 12. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Německé ministerstvo zahraničí tvrdí, že rizika jsou stále příliš velká na to, aby poslali migranty zpět do Sýrie. Němečtí ministři vnitra však prohlásili, že souhlasili s návratem zločinců usvědčených ze závažných zločinů.

Ministři vnitra ze 16 německých spolkových států se na svém výročním zasedání ve čtvrtek dohodli na uvolnění moratoria na deportace do Sýrie.

Předseda „Innenministerkonferenz“ (konference ministrů vnitra) Hans-Joachim Grote uvedl, že došlo ke shodě napříč stranami.

„Zákaz deportací do Sýrie zůstane, s výjimkou nebezpečných zločinců,“ řekl. „Nemyslím si, že bychom zde mohli lidem sdělit, že někdo, kdo se dopustí závažného trestného činu, může stále požívat ochrany uprchlíků. V určitém okamžiku musíme tato práva odebrat,“ řekl Grote.

Uznal však, že při provádění plánů budou existovat „praktické problémy“.

„Momentálně nemáme v Sýrii kontaktní osobu,“ řekl. „Existuje ale touha deportovat syrské zločince, jako je tomu v případě Afghánistánu.“

A je tu další úraz. Ministerstvo zahraničí říká, že v Sýrii není žádný region, kde by se uprchlíci mohli vrátit bez rizika.

„Ti, o kterých je známo, že jsou z opozice nebo disidenta – nebo jsou za takové považováni – čelí sankcím a represím [v Sýrii],“ podle zprávy ministerstva zveřejněné začátkem měsíce.

(DW, foto: Pixabay)

loading...