Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německo: Koronavirus ohrožuje existenci stoletých pivovarů

Autor článku: |2020-04-20T18:32:04+01:0020. 4. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Pivovar Werneck přežil světové války, hospodářské krize a desetiletí klesající spotřeby piva. Ale po 400 letech existence čelil výzvě, které nedokázal vzdorovat: vypuknutí pandemie koronavirem COVID-19. Pivovar, jehož historie sahá až do roku 1617, je od roku 1861 ve vlastnictví téže rodiny. Nyní se uzavírá navždy. Také tím mizí kus místní historie a tradice v bavorském Wernecku, městě s 10 000 obyvateli.

Němečtí sládci se obávají, že jeho zánik je začátkem uzavírání více menších pivovarů, protože vypuknutí pandemie ohrožuje existenci mnoha malých výrobců místních piv, které jsou často vlastněny jednou rodinou po generace. Jejichž budovy a taverny jsou regionálními dominantami kraje, kde místní pivo je často sentimentálním favoritem navzdory konkurenci velkých národních značek.

Členka pivovarské rodiny ve Wernecku a manažerka pivovaru Christine Langová uvedla, že rozhodnutí uzavřít přichází s „těžkým srdcem a slzami v očích“. Trh s místními pivy měl tvrdou konkurencí. Pak přišel virus a restaurace, na kterých závisel pivovar, byli najednou uzavřeny, aniž by bylo jasné, kdy se budou znovu otevírat. „Nikdo neví, jak dlouho koronavirus vydrží, kdy dojde ke zlepšení a zda se restaurace vůbec znovu otevřou,“ řekla. „A v našem podnikání je to tak, že pivo, které se dnes nepije, nebude za pár měsíců vykompenzováno dvojnásobnou konzumací. Tržby z prodeje jsou pryč, ztraceny.

Holger Eichele, generální tajemník Svazu německých pivovarů, uvedl, jak informuje voiceofeurope.com, že „mnoho pivovarů tuto krizi nepřežije, to je už jasné.“ Neočekávaný šok přichází v době, kdy nadšení pro speciální piva a mikropivovary pomohlo pivovarskému průmyslu překonat několik desetiletí klesající spotřeby piva. Počet pivovarů se v posledních letech rozrostl na více než 1 500.

Výkonný ředitel Max Spielmann, který zastupuje devátou generaci Spielmannů pivovaru Welde odhaduje, že krize by mohla povzbudit lidi, aby podporovali své místní pivovary, místní farmáře, i místní restaurace a hotely. „Udržujte si mezinárodní chutě jídel a nápojů, ale oddávejte se jim blízko vašeho domova“, říká Spielmann.

loading...