Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německé nevládní organizace pašující migranty se snaží umlčet svobodný tisk

Autor článku: |2020-11-25T13:38:02+01:0030. 11. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Případ cenzury souvisí s desítkami dobrovolníků a zaměstnanců nevládních organizací, kteří byli v září zatčeni řeckými orgány a kteří byli obviněni ze špionáže, vazeb na organizovaný zločin a sítí převaděčů. Jak již dříve uvedla společnost Remix New, nevládní organizace, některé z nich se sídlem v Německu a Norsku, údajně koordinovaly své operace s gangy pašujícími turecké lidi, aby přinesly přes 3 000 nelegálních migrantů k evropským břehům, zejména do řeckých a italských přístavů.

Členové pro-migrujících nevládních organizací údajně nelegálně sledovali rádiový provoz lodí Frontex a řecké pobřežní stráže, aby se vyhnuli odhalení. V kritických okamžicích mohli také zaplavit lodní rádia pobřežní stráže falešnými signály, aby zmátli orgány. Tyto zprávy musely pocházet buď z lodi, nebo z ostrova Lesbos. Existují také obvinění, že byla sledována komunikace řecké pobřežní stráže. Píše portál RMX.

Zatčení bylo hlášeno malým počtem méně známých sdělovacích prostředků, ale mainstreamová média do značné míry nezveřejnila. Jedním z těchto médií, která podrobně popisovala zatčení, byla německá nezávislá online publikace Tichys Einblick (TE), která v minulosti rovněž publikovala řadu dalších článků popisujících vazby mezi radikálními levicovými nevládními organizacemi a organizovanými sítěmi převádějícími lidi.

Nyní jedna z nevládních organizací postižených zatčením podnikla právní kroky k umlčení tiskových zpráv o jejich údajně nezákonných činnostech. Právní tým Mare Liberum, německé nevládní organizace zabývající se „námořní záchranou“, požaduje, aby TE podepsala prohlášení o zastavení používání a zastavení výroby, které by jim v praxi bránilo v podávání zpráv o vyšetřování trestné činnosti proti nevládní organizaci.

loading...