Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Německá policie varuje migranty před „bojovou zkušeností“ při vstupu na místo organizovaného zločinu

Autor článku: |2019-11-27T15:16:37+02:0027. 11. 2019|Krimi, zzz_Titulní zpráva|

Stále více cizinců je podezřelých ze svazků s organizovaným zločinem v Německu.

Nově přijatí přistěhovalci často fungují jako konkurence zavedeným arabsko-libanonským klanům.

Nováčci ze Sýrie, Iráku a dalších zemí mění strukturu organizovaného zločinu v Německu, uvedli zástupci federální policie pro veřejnoprávní vysílání ARD v novém dokumentu, který bude vyslán v pondělí večer.

Při vyšetřování rodin trestných činů souvisejících s arabstvím zaznamenala německá BKA (Federal Criminal Police Agency) rostoucí počet podezřelých se zahraničními pasy.

„V přibližně jedné třetině řízení zahrnuli podezřelí také přistěhovalce – a to znamená, že musíme na tento jev pozorně sledovat,“ uvedl vůdce BKA Holger Münch.

Ponaučení?

Německé úřady již bojují s již zavedenými tzv. „Klany“ se vazbami na arabský svět, zejména s rodinami s libanonským zločinem.

Nově přijatí Sýřané a Iráčané takové organizační struktury podle Mnichova ještě nevyvinuli.

Münch však varoval před opakováním chyb německých orgánů v 70. letech, kdy se do země přestěhovalo velké množství libanonských migrantů.

Následky ukazují, že „takové věci by neměly být povoleny roky a roky – to je, myslím, největší ponaučení, které se musíme poučit z vývoje za posledních 30 let“.

Migranti s „bojovou zkušeností“

Policejní šéf v západoněmeckém městě Essen Frank Richter řekl ARD, že migranti staví stávající klany pod rostoucí tlak a začínají jednat jako konkurence.

Zatímco tyto gangy už dlouho Iráčany používají jako kurýry pro obchod s drogami, úřady nyní poznamenaly, že některé skupiny nově příchozích se snaží „převzít obchod“.

Richter také uvedl, že v budoucnu se mohou objevit konflikty mezi starými a novými skupinami. Někteří z nováčků mají „bojový zážitek“ ze života ve válečných zónách, dodal Richter.

„Samozřejmě by to byla velmi, velmi odlišná situace, než jakou máme v současnosti,“ dodal.

(Infowars, foto: Pixabay)

loading...