Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Několika stům migrantů se nepodařilo překročit maďarskou hranici a vstoupit do Evropské unie.

Autor článku: |2020-02-08T18:30:24+01:008. 2. 2020|Krimi, zzz_další titulní zprávy|

Srbská policie násilím vrátila v pátek ráno dav asi 500 až 700 nelegálních migrantů z Afriky a Středního východu zpět do azylových středisek v Srbsku. Přistěhovalci, z nichž většina byli Syřani, Afghánci, Jemenci, Marocké a Palestinci, dorazili na hraniční přechod Kelebia-Tomba minulou noc. Poté se pokusili nelegálně vstoupit do Maďarska, informuje BalkanInsight.

Někteří migranti, kteří byli součástí konvoje uvedli na sociálních sítích, že chtějí vstoupit do EU. Někteří psali, že nejsou zločinci, mají hlad, že jejich děti si zaslouží lepší vzdělání a že jejich rodiny na ně již čekají v zemích EU.

Když se konvoj migrantů shromáždil na srbsko-maďarské hranici, setkali se s barikádami a maďarskými pohraničníky, kteří byli odhodláni je zastavit. O několik hodin později navštívil skupinu srbský ministr obrany Aleksandr Vulin a řekl, že dav byl zmanipulován a „obelhán falešnými sliby, že jim někdo otevře hranici“.

Vulin obvinil „různé nevládní organizace“ z podněcování uprchlíků k tomu, aby zamířili na hranice, aniž by měli jistotu, že ji budou moci překročit. Podle srbské nevládní organizace, střediska pro ochranu azylu, se každý den více než 1 000 lidí v Srbsku pokusí dostat na Západ.

Je špatné, že některé skupiny uvádějí migranty v Srbsku v omyl nepravdivými zprávami a fámami, že Maďarsko otevřelo své hranice,“ uvedl Vulin. Nedlouho poté, v časných ranních hodinách v pátek ráno, srbské orgány shromáždily konvoj migrantů, umístily je do autobusů a dopravily je zpět do azylových středisek dále v zemi.

K incidentu došlo asi týden poté, co se maďarské pohraniční policii podařilo vytlačit skupinu 71 migrantů, kterým se podařilo prorazit poškozenou část hraničního oplocení podél srbské hranice. Pouze v lednu oznámilo Maďarsko 3 400 pokusů o nelegální vstup na území Maďarska.

loading...