Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Někdo se ozvat musel, říká starosta Řeporyjí k dopisu čínské ambasádě + audiorozhovor

Autor článku: |2020-09-02T08:16:42+02:006. 9. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný poslal dopis čínské ambasádě. Čínu v něm vyzval k okamžité omluvě v souvislosti s výhružkami čínské diplomacie na adresu předsedy Senátu Miloše Vystrčila kvůli jeho cestě na Tchaj-wan. „Někdo je musí vyzvat, když to nemůže udělat současný ministr zahraničí. Já jsem vesnický starosta, moc tu diplomatickou mluvu neovládám. Snažil jsem se to napsat, tak jak to cítím. Nemyslím si, že by měly Řeporyje dělat zahraniční politiku, ale taková je doba. Myslím si, že mi neodpoví, ale doufám, že si to přečtou,“ řekl Novotný ve vysílání Impulsu.

Podle starosty pražské městské části je to o celkovém nastavení české zahraniční politiky. „Já se domnívám, že se Pražský hrad stal rusko-čínskou ambasádou. My jsme snad jediná země v Evropě, ve které, když máme nějaký problém s cizí mocností, tak Pražský hrad jedná v jejím zájmu. To opravdu nemá obdoby.“

Multikáru jako v případě doručování dopisu pro ruskou ambasádu ale tentokrát nevyužil. „Já mám bohužel něco s převodovkou. Nemám ani čas tam teď jet s tou multikárou. Paní z podatelny to tam poslala klasickou cestou. Multikáru jsem tentokrát nechal v garáži,“ řekl Novotný s tím, že je připravený případně vystoupit i v čínské státní televizi.

loading...