Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Nedají si pokoj? Probruselští „fanatici“ demonstrovali v Praze za Euro, v Brně zase proti Babišovi

Autor článku: |2019-09-29T22:07:03+02:0030. 9. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

U sochy svatého Václava na pražském Václavském náměstí se dnes uskutečnil happening za přijetí eura v České republice a bližší spolupráci ČR s unií. Několik stovek lidí se sešlo i na brněnském náměstí Svobody, aby znovu jako na jaře demonstrovali proti předsedovi vlády Andreji Babišovi.

Akci v Praze pořádalo sdružení Pulse of Europe. Na náměstí účastníci rozvinuli transparent, na kterém byla jednoeurová mince s vyobrazením svatého Václava. Původně avizovaný pochod na Kampu byl pro malý zájem zrušen.

Chceme se vyjádřit k budoucnosti České republiky. Nám se nelíbí směr a vývoj v ČR, že se vzdaluje od Evropy a jejích hodnot a my naopak chceme více Evropy v Česku. Chceme vyzvat politiky, nejen vládní, ale i opoziční, aby se o naši budoucnost zasadili,“ řekl ČTK organizátor Tomáš Peszyński.

Stovky lidí dnes demonstrovaly v Brně proti premiéru Babišovi. Řečníci příchozím vysvětlovali, co znamená zastavení trestního stíhání Babiše. Podle nich nelze bez podrobné znalosti spisu dělat jednoznačné soudy. bývalá ústavní soudkyně EliškaWagnerová však upozornila na to, že ze spisu minimálně vyplývá, že Babiš jednal neeticky a je na lidech, aby si sami zhodnotili, zda člověk s takovým chováním má být premiér.

Navíc zastavení stíhání nás dostala do pasti, kdy nevíme, co je správné. Celkově jde o nešťastné řešení, které podlamuje důvěru v justici,“ uvedla advokátka Markéta Zerdaloglu.

Podle Benjamina Rolla, který vystoupil za iniciativu Milion chvilek pro demokracii, nebyla červnová obří demonstrace na Letné konec, ale jen začátek obtížné cesty. „Co se zdá dnes neotřesitelné, může být vratké,“ uvedl Roll. Další demonstrace na Letné se chystá v listopadu k 30. výročí Sametové revoluce.

Zdroj zde.

loading...