Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Nárůst britské pobřežní stráže přitahuje stále více migrantů

Autor článku: |2019-12-31T19:47:37+02:0031. 12. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Více než 1700 migrantů  v roce 2019 dosáhlo úspěšně britských břehů, oproti 297 z předchozího roku. Bývalý šéf imigračního oddělení na ministerstvu vnitra David Wood prohlásil, že nárůst migrantů souvisí s nárůstem hlídek v Lamanšském průlivu.

Podívejte se na to z pohledu migrantů, kteří se k nám chtějí dostat. Čím více je hlídkových člunů v kanálu, tím atraktivnější je to pro ty, kteří se plaví v malých člunech. Vědí, že budou vyzvednuty a převezeny do Velké Británie. Pro ně je úkol splněn,“ prohlásil pro redakci The Times .

Wood doporučil, aby pohraniční síly vracely migranty zpět do Francie, místo aby je odvážely na britské pobřeží. Tvrdí, že většina migrantů je školena o tom, co dělat a co říci, když jsou chyceni pohraničními silami. Uvádějí například, že pocházejí z „Íránu nebo Afghánistánu“, což zajišťuje, že „nikdy nebudou z Velké Británie vyhoštěni“.

Obchodníci s lidmi provozují tento „obchod“ každý den v roce, a to i během celého svátečního období od Štědrého dne do Nového roku,“ řekl Wood. „Hraniční síly neúnavně pracují na záchraně životů. Pravdou však je, že by měla existovat dohoda mezi Británií a Francií, že lidé, kteří se nacházejí v Lamanšském kanálu, by se měli bezpečně vrátit do Francie a ne být transportováni do Británie. To by byl nejlepší odstrašující způsob, jak tuto krizi ukončit, “uzavřel David Wood.

Zdroj zde, foto PxHere

loading...