Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Muslimský starosta Londýna po děsivém útoku: „Naší silou je diverzita“

Autor článku: |2019-12-04T13:04:58+02:004. 12. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Londýnský starosta Sadiq Khan krátce teroristickém útoku na London Bridge prohlásil novinářům, že „národnostní rozmanitost je jednou z předností britského hlavního města„.

Starosta Khan, který je muslimem, dále řekl, že „Londýn by zažil ještě smrtelnější teroristické útoky, jako je ten, který spáchal Usman Khan na London Bridge, nebýt vynikající práce policie a bezpečnostních složek. Díky nim a informacím od veřejnosti byly pouze od roku 2017 čtyři teroristické útoky. Zmařili jsme více jak dvacet pokusů o teroristické útoky na nevinné občany“.

„My všichni musíme zůstat ostražití,“ varoval a dodal: „Pokud někdo vidí něco podezřelého, oznamte to prosím ihned policii.“ Ocenil také ty, kteří bojovali s Usmanem Khanem jen holýma rukama.

Starosta Khan ještě zdůraznil: „Kdo žije ve velkoměstu, jako je Londýn, musí být na tyto věci připraven. Když mluvím s kolegy z celého světa, starosty jiných velkých měst, tak mě ubezpečují, že i oni všichni jsou terčem teroristů.

Někteří kritici však namítají, že takové útoky jsou možné pouze ve městech, jako je Londýn. V relativně homogenním velkoměstě, jako je japonské hlavní město Tokio, jsou teroristické útoky mimořádně vzácné, i když ne zcela neznámé.

Zdroj zde.

loading...