Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Mikrobiolog: Nebojím se koronaviru, ale nákupní horečky našich lidí

Autor článku: |2020-02-28T14:27:12+01:0029. 2. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|

„Kdybych žil ve Wu-chanu v Číně, bál bych se koronavirové infekce,“ píše Jan Konvalinka, mikrobiolog, znalý věci.

Protože ale žiju ve střední Evropě a jsem shodou okolností biochemik, co se celý profesionální život zabývá viry, tak se nebojím koronaviru, ale naších reakcí na něj.
Bojím se toho, že mě někde v cizině někdo zavře preventivně do karantény. Bojím se, že moji vyděšení spoluobčané pod vlivem mediální masáže vykoupí základní potraviny, a nebude co k večeři.
Bojím se, že populističtí politici ve snaze předvést svaly zavřou hranice a pošlou celou Evropu do recese; a hlavně, že se jim ty mimořádné stavy a omezování a atmosféra strachu zalíbí a ty hranice už neotevřou.
Lidi, neblbněte. Myjte si ruce, jezte ovoce a zeleninu a nenechte se vystrašit !
Státní rezervy požadovanou zásobu jídla na tři dny nesplňují, mají ho na 1,3 dne, sdělil ČTK předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Potraviny, kterými stát disponuje, by se mohly k potřebným přerozdělit, pokud by vláda vyhlásila stav nouze. Mohla by například podle zákona nařídit přednostní zásobování dětských, zdravotnických nebo sociálních zařízení, hejtmani by pak koordinovali nouzové zásobování potravinami.
loading...