Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Migranti plující do Anglie hrozí, že utopí své vlastní děti

Autor článku: |2020-05-31T12:49:07+02:0031. 5. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Nové zprávy naznačující, že nelegální migranti v při plavbě přes Lamanšský průliv často hrozí, že utopí sebe nebo své děti, v případě, že je objeví francouzská plavidla. Ty je totiž vrací do jejich táborů ve Francii. Migranti často překračují Kanál v chatrných nafukovacích člunech, čímž se vystavují nebezpečí ztroskotání. Přesto neustále usilují o to, dostat se do Velké Británie. Myslí si, že zde najdou lepší podmínky pro život než ve francouzských táborech podél pobřeží.

Když k tomu dojde, jsou francouzská plavidla nucena pouze počkat na místě, než jsou migranti zachráněni loděmi britských pohraničních sil. Migranti si bezpochyby uvědomují, že jakmile se setkají s britským bezpečnostním personálem, budou dopraveni do Velké Británie a bude s nimi zacházeno spíše jako s žadateli o azyl než s navrátilci do Francie.

Počet překročení Kanálu nelegálními migranty tento rok dramaticky vzrostl. Letos do Spojeného království do dnešního dne úspěšně doplulo více než 1700 migrantů – v porovnání s 1 890 během celého roku 2019. Z toho pouze 155 bylo od začátku roku 2019 vráceno do Francie, rekapituluje voiceofeurope.

Minulý měsíc byl zaznamenán nový rekord, kdy bylo během jednoho dne zachyceno na anglickém kanálu 90 migrantů. Stále přicházejí a ve Velké Británii jsou přijímáni, a to i přesto, že z migračních táborů na francouzském pobřeží jsou hlášeny případy výskytu koronaviru COVID-19. V kontrastu s tím, zůstává Spojené království kvůli pandemii legálnímu mezinárodnímu cestování uzavřeno.

loading...