Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Merkelová chce kvůli covidu-19 uzavřít lyžařská střediska v Evropě

Autor článku: |2020-11-26T11:14:20+01:0027. 11. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že se pokusí dosáhnout v EU rozhodnutí o zavření lyžařských středisek během zimních prázdnin, aby bylo možné se vyhnout riziku nakažení rekreantů.

„Ještě jednou vyzýváme občany, aby se vyhnuli zbytečným kontaktům, ke kterým patří soukromé a turistické zájezdy v lyžařské sezóně. My v Evropě se snažíme dosáhnout přijetí rozhodnutí o zavření všech lyžařských středisek,“ řekla Merkelová v projevu ve Spolkovém sněmu.

Dodala, že „se to zdá komplikované“ s ohledem na postoj Rakouska, avšak „pokusíme se o to ještě jednou“.

Lockdown v Německu

Omezovací opatření v Německu kvůli koronaviru budou prodloužena do 20. prosince, omezení sociálních styků má platit asi do začátku ledna, prohlásila dříve kancléřka Angela Merkelová na tiskové konferenci k závěrům jednání s hlavami federálních zemí o dalších omezovacích opatřeních kvůli šíření covidu-19.

„Jasné prohlášení federace a zemí spočívá v tom, že nemůžeme zrušit omezovací opatření koncem listopadu,“ řekla Merkelová a dodala, že omezený lockdown zavedený v Německu 2. listopadu „byl předběžně prodloužen do 20. prosince“.

O prodloužení do 20. prosince dříve informoval premiér spolkové země Sasko-Anhaltsko Reiner Hazelhoff.

„Vycházíme z toho a jsme zajedno v tom, že kvůli velkému počtu nakažených … mají omezení trvat do začátku ledna, pokud nedojde k nečekanému poklesu nákazy, méně než 50 lidí (za sedm dní) na 100 tisíc obyvatel,“ dodala Merkelová.

zdroj: cz.sputniknews.com

loading...