Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Matteo Salvini tento víkend uspořádá v Římě masivní opoziční shromáždění

Autor článku: |2019-10-19T09:47:31+01:0019. 10. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Matteo Salvini, bývalý italský ministr vnitra a vůdce národní populistické strany Ligy, oznámil masivní protivládní shromáždění, které se koná v sobotu v Římě.

Shromáždění se bude konat od 13:00 do 19:00 v Piazza di Porta San Giovanni, kde se očekává účast až 40 000 až 100 000 lidí, uvádí zpráva Mente Locale.

Přestože je shromáždění otevřené všem, očekává se, že hlavní účastníci a řečníci budou z Salviniho populistické ligy, národně-konzervativní bratři Itálie Giorgia Meloni (FdI), bývalý premiér Silvio Berlusconi, středo-pravá Forza Italia (FI).

Salvini také využije příležitosti k zahájení petice, která požaduje rezignaci římské starosty Virginie Raggi.

„Otevřeli jsme náměstí všem Italům dobré vůle,“ prohlásil Salvini. „Pak to samozřejmě organizuje Liga a tá rozhoduje, kdo na pódiu mluví,“ dodal.

„Toto [obvinění] z fašistické vlády se všichni smějeme a nikdo tomu už nevěří,“ řekl Salvini a dodal, že se na shromáždění zúčastní „nejméně 100 000 Italů“.

Přestože byl na začátku září vyloučen z vlády, je Salvini nadále nejoblíbenějším a nejdůvěryhodnějším politikem v Itálii. Podle průzkumu provedeného společností EMG Acqua, pokud by Italové dnes šli k volebním urnám, Liga by byla nejvyšší stranou s téměř 32 procenty. Stejný průzkum zjistil důvěru v Salvini je na 39 procent píše Il Giornale.

Mezitím je podpora pro levicovou globalistickou Demokratickou stranu a jejich údajně populistického koaličního partnera M5S nižší než 20 procent.

Strana Giorgia Meloniho národní konzervativní bratři Itálie (FdI) nyní volí na 7,8 procenta, zatímco pravá středová Forza Italia je na 7,1 procenta.

V exkluzivním rozhovoru s francouzským týdeníkem Le Point Salvini odmítl představu o nějakém druhu návratu k fašismu s jeho plánovanou demonstrací v Římě. Mnoho z jeho globálních odpůrců porovnalo plánovanou demonstraci s Mussoliniho „March on Rome“.

„Akce, kterou pořádám 19. října, není pochod!“ A kromě toho nemám rád sport [směje se]. Vyplníme náměstí v Římě, San Giovanni, kde se často nachází levice. Je také známé jako místo konání koncertů, “prohlásil Salvini.

„Fašismus, stejně jako komunismus, je mrtvý nápad. To jsou jevy, které je třeba studovat, ale žádný z nich se nevrátí.  Jsme v roce 2019, fašismus a komunismus jsou už roky mrtví, “dodal.

(Voice, foto: archiv)

loading...