Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Masivní nástěnná malba Grety Thunbergové hledí dolů na San Francisco. Foto v článu. To budete koukat!

Autor článku: |2019-11-13T10:19:58+02:0013. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Masivní portrét Grety Thunbergové se v úterý večer podíval na San Francisco poté, co umělec odhalil nástěnnou malbu švédské  aktivistky ve snaze připomenout obyvatelům nebezpečí, které představuje změna klimatu.

60 metrů vysoká, 30 metrů široká (18 x 9 metrů) nástěnná malba byla odhalena několik hodin poté, co Thunbergová na Twitteru oznámila, že ve středu odjede ze Spojených států lodí, směřující na konferenci OSN o změně klimatu v Madridu v prosinci.

Greta odmítá cestování letadlem kvůli jeho vysoké úrovni emisí skleníkových plynů.

Argentinský pouliční umělec Andres Petreselli, který podepisuje svou práci Cobre, říká, že portrét Thunbergové, 16, byl neobvyklý, protože se obvykle nezabývá politikou, náboženstvím nebo sportem.

„Ale tohle je, cítím se spojen s politikou, která stojí za to, protože si myslím, že je skutečná, a pokud ji musím porovnat se zbytkem svých nástěnných maleb, je to ta nejpolitičtější, jakou jsem kdy udělal,“ řekl 32-letý umělec, když seděl na střeše s nástěnnou malbou za sebou.

Dříve iiž maloval odbořenou nástěnnou malbu pozdního herce Robina Williamsa v San Franciscu.

„Opravdu jen doufáme, že se to zastaví a přiměje je myslet si, že to posílí Gretovo poselství, že lidé začnou chápat jasnou výzvu k akci, kterou vysílá,“ řekl Scott.

(Reuters, foto: NDTV)

loading...