Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Marocký terorista plánoval bombový útok při fotbalovém derby

Autor článku: |2020-05-20T13:23:47+02:0020. 5. 2020|Krimi, Svět, zzz_další titulní zprávy|

Španělská policie zatkla marockého džihádisty, který plánoval bombový útok při fotbalovém utkání El Clásico v Barceloně. 34letý terorista, přezdívaný „osamělý vlk“ původně plánoval na zaplněném stadionu v Camp Nou použít dron nesoucí výbušniny při derby Barcelona-Real Madrid. Nicméně, protože fotbalový zápas byl zrušen kvůli koronavírovým omezením, byl Maročan nucen zrušit svůj plán a místo toho se spokojil s plánováním tradičního útok nožem na kolemjdoucí, jak informuje El Periodico .

Podezřelý, jehož jméno nebylo úřady sděleno, žije ve Španělsku dvanáct let. Podle úřadů se poprvé spojil s ISIS někdy v roce 2015. Teprve poté, co mu COVID-19 znemožnil práci číšníka na barcelonském nábřeží, učinil poslední krok k terorizmu a přísahal věrnost teroristické organizaci.

Zdroj blízký případu, cituje informace od španělské občanské hlídky, která zatkla podezřelého marockého muže „podezřelý pravidelně porušil nařízenou domácí karanténu, putoval ulicemi Barcelony, zjevně bezcílně, téměř vždy v oblasti El Raval. Viděli jsme, že si během těchto vycházek něco nahrává do svého mobilního telefonu.

Zatčený byl v přímém kontaktu se zahraničními teroristy, FTF (Foreign Terrorist Fighters). Před zadržením údajně marocký džihádista řekl svému nadřízenému v  ISIS: „Jeden z těchto dnů zemřu. Budu strojem na mletí masa. Nebojím se.“ Po vyslechnutí této zprávy již policejní síly nepochybovaly o úmyslu džihádisty spáchat násilí.

Zprávy přicházejí asi týden poté, co civilní stráž v Barceloně zatkla jiného radikalizovaného marockého migranta, jak informuje voiceofeurope Úředníci civilní stráže uvedli, že marocký migrant byl radikalizován a aktivován „velmi znepokojujícím způsobem“. Několik týdnů předtím civilní stráž zatkla západoafrického podporovatele ISIS, který vyhrožoval na sociálních médiích španělskému králi Felipe VI fyzickým napadením.

loading...