Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Maltská policie zatkla „prostředníka“ podezřelého z vraždy novinářky

Autor článku: |2019-11-19T13:16:20+02:0019. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Podle policejního zdroje byl v úterý zatčen muž, který byl podezřelý z toho, že byl prostředníkem při vraždě maltské novinářky Daphne Caruany Galizianové.

Předpokládá se, že prostředník spojil osobu podezřelou ze spáchání její vraždy, s muži obviněnými z usmrcení a také s těmi, kteří pomohli získat výbušné zařízení použité při této operaci.

The Times of Malta uvedl, že vláda zvažuje milost, pokud podezřelý prostředník přivede vyšetřovatele k objednávately.

Caruana Galizia, známá investigativní novinářka, která napsala protikorupční blog, byla v říjnu 2017 zabita bombou v blízkosti maltského hlavního města Valletta – vražda, která šokovala Evropu a vyvolala otázky ohledně právního státu na středomořském ostrově.

Zdroj policie s přímou znalostí věci uvedl, že zatčení bylo provedeno ve čtvrtek v rámci samostatného vyšetřování. Podle Times byl zadržen při policejním nájezdu, aby rozbil údajný praní špinavých peněz, ve kterém je považován za účastníka.

Předpokládá se, že tvrdil, že se policie snaží potvrdit. Detektivové sledují údajnou cestu peněz mezi podezřelým prostředníkem a třemi muži obviněnými ze zabití 53letého novinářky.

Muži, mezi nimiž jsou i dva bratři, byli obviněni ze spuštění bomby v autě v prosinci 2017. Soudní proces se teprve musí uskutečnit.

Vláda měla v úterý na schůzi kabinetu posoudit žádost posledního podezřelého o milost. Mezi ministry je údajně neochota udělit to, a předseda vlády řekl, že nikdo nebude schopen jednat beztrestně.

Joseph Muscat v neděli řekl, že chce, aby se objevila všechna fakta z případu.

(zdroj: euronews, foto: z videa)

loading...