Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Maďarsko zatklo syrského migranta podezřelého ze obchodování s lidmi

Autor článku: |2019-12-11T14:04:37+02:0012. 12. 2019|Krimi, zzz_Titulní zpráva|

Maďarské úřady zatkly syrského muže podezřelého z provozování obchodování s lidmi v zemi.

Podezřelý je jedním z relativně malého počtu syrských státních příslušníků, kterým maďarská vláda udělila azylový status.

„Pál Fürcht, náměstek generálního prokurátora v Budapešti, řekl, že 37letý muž je podezřelý z toho, že se chová jako vůdce mezinárodního lidského pašeráckého kruhu a měsíc je ve vazbě,“ informoval.

„Muž už dříve dostal azyl v Maďarsku a bydlel v Budapešti.“

Má se za to, že Syřan dohlížel na plynovod, který přes maďarsko-srbskou hranici přesunul migranty ze třetích zemí do Evropské unie a dále do Rakouska.

Rovněž byl zatčen palestinský státní příslušník a dva maďarští občané, přičemž všichni byli podezřelí z toho, že v nezákonném podnikání jednali jako spolupachatelé.

Maďarská vládnoucí strana Fidesz nedávno nazvala nouzovou konvenci svého protimigračního kabinetu, aby vyřešila rostoucí tlak podél jižní hranice země.

Státní tajemník Szilárd Németh tvrdil, že zatímco je situace v současné době pod kontrolou, věci „začínají vypadat jako velká krize v roce 2015“.

Németh potvrdil, že na Balkáně se shromažďuje 100 000 migrantů, a pokud jsou „uvolněni na maďarské hranici, mohlo by to mít velké potíže, a my se na tuto možnost musíme připravit.“

(Infowars, foto: Pixabay)

loading...