Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Macron v Číně: Co mohou sociální média odhalit o čínsko-evropských vztazích?

Autor článku: |2019-11-04T17:05:33+02:004. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Emmanuel Macron učinil obchod jedním ze základních prvků své zahraniční politiky a jeho cesta do Číny tento týden signalizuje jeho cíl prohloubit dohody s Pekingem uprostřed upadající světové ekonomiky a tarifního napětí.

Francouzský prezident navštěvuje spolu s Philem Hoganem, evropským komisařem pro obchod a delegací 30 podniků.

Jak se Čína snaží o globalizaci, co nám mohou sociální média říci o nedávných diplomatických vztazích mezi Pekingem a Francií?

Hongkongské protesty

Zdroje sociálních médií často odrážejí vládní cíle. V případě Číny zintenzívnilo své úsilí o řešení toho, co nazývá „západní nedorozumění“.

The Global Times, čínské státní noviny, nastínily novou politiku pro čínské velvyslance, aby zřídily účty Twitter, aby „interagovaly s mezinárodním veřejným míněním ve snaze propůjčit hlas mainstreamové pozici Číňanů“.

Začátkem října vydala hlavní mluvčí EU pro zahraniční věci Federica Moghreini prohlášení, v němž naléhá na „zdrženlivost, eskalaci a dialog“ uprostřed „eskalace násilí“ v Hongkongu. Řekla, že „musí být podporovány základní svobody, včetně práva na shromažďování, a zároveň jakékoli násilí považovat za„ nepřijatelné “.

Její prohlášení bylo opětovně sdíleno Francií na jeho diplomatickém účtu na Twitteru. To vedlo k ostré výtce čínských diplomatů na sociálních médiích, včetně čínského velvyslance ve Francii, který to označil za „nezodpovědný“.

Pokud jde o Macrona, požaduje jednostrannou blokovou dohodu s Čínou. Čínský premiér Xi Jinping naposledy navštívil Paříž v březnu, kdy Macron pozval svého německého protějšku i šéfa Evropské komise Jean-Clauda Junckera.

Pokud sociální média mohou naznačit, Čína se připravuje otevřít širším dohodám, které Washington obvinil z nekalých obchodních politik. V tweetu čínské mise při EU je Xi Jinping citován jako prohlášení, že v éře hospodářské globalizace „jsou zájmy a budoucnost různých zemí stále více propojeny“.

(Euronews, foto: Youtube)

loading...