Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Klinikářka by nejraději zrušila policii a vyzývala k jejímu podpálení, byla uznána vinnou.

Autor článku: |2019-08-29T17:32:14+02:0030. 8. 2019|Krimi, zzz_další titulní zprávy|

Dva měsíce odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok. Takový trest vyměřil ve čtvrtek Okresní soud v Karviné 18leté aktivistce za transparent, se kterým se loni nechala vyfotografovat na demonstraci za práva sexuálních menšin Prague Pride.

Na transparentu byl mimo jiné vyobrazen text „Fuck gender. Take the molotov, burn the police,“ což policie v textu obvinění přeložila jako „Zas..ný gender. Vezmi molotov a zapal policii.

Dívka se hájila tím, že jde o nadsázku. Podle obžaloby ale text nabádal k přímému násilí a soudkyně nakonec dala státnímu zástupci za pravdu s tím, že transparent jednoznačně k násilí vyzývá a uznala dívku vinnou z trestného činu podněcování k násilí.

Chápu, že text mohl některé lidi pobouřit. Co ovšem nechápu, je, jak si jej někdo může vykládat jako podněcování k upalování policistů. Burn the police se překládá jako zapal policii. A policie není ani policista, ani policejní auto, a dokonce ani policejní stanice. Policie je instituce, nehmotná věc, kterou zapálit nejde,“ hájila se obžalovaná.

Zdroj zde.

loading...