Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Každý prodaný nůž bude muset mít v sobě GPS“ navrhl britský poslanec jako prevenci pobodání.

Autor článku: |2019-06-25T11:48:34+02:0025. 6. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Útoky noži, po kterých končí v krvi převážně mladí lidé, výrazně trápí Velkou Británii. Ta se tomu pokouší zabránit různými způsoby, přičemž některé však vzbuzují spíše celosvětové pobavení.

Dle statistik bylo roce 2018 ubodáno v Anglii a Walesu 285 lidí, což je nejvíce za posledních více než 70 let. Hlavními obětmi jsou mladí lidé. Nárůst zločinů s noži vyvíjí značný tlak na britskou vládu a policii. Objevují se tak různé návrhy, jak situaci řešit. Mnohé z nich jsou však hned z počátku zesměšňovány. V květnu např. sklidil výsměch Scott Mann, poslanec za britskou Konzervativní stranu, který navrhoval, aby každý nůž ve Velké Británii byl prodáván s GPS sledovacím zařízením.

Lépe se nevedlo ani policii z Nottinghamshire, která na počátku tohoto měsíce navrhla, aby si oběti domácího násilí pořídili tupé nuže. Policie se tak snažila reagovat na to, že 17% všech případů zločinů s noži se týká domácího násilí.

Stanice BBC poukazuje na to, že za útoky noži stojí gangsterská kultura. Vůdci liverpoolských gangů nechávají vypsat na hlavu mladých příslušníků z konkurenčních gangů odměnu. Mladí příslušníci gangu se jí snaží následně splnit tím, že danou osobu napadnou noži. Podle expertů se tak vůdci pokouší vyhnout se ušpinění svých rukou a tomu, aby jim zločin byl připsán.

V květnu stanice Sky News uvedla, že britské gangy mladistvých na sociálních sítích zveřejňují „srovnávací tabulky“, ve kterých se chlubí počtem násilných činů, které spáchaly. Např. za útok na hlavu získá pachatel 50 bodů, úder do hrudi je za 30 bodů, zatímco do paže je pouze za 5 bodů.

Zdroj zde.

loading...