Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Každá rodina by měla mít svou Grétu, tvrdí poblázněný princ Harry. Ostuda královské rodiny?

Autor článku: |2019-11-21T20:31:26+01:0022. 11. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Princ Harry vyjádřil svůj obdiv ke klimatické aktivistce Gretě Thunbergové. Při ​​soutěži OnSide Awards v Royal Albert Hall v Londýně v neděli večer řekl: „Každá rodina potřebuje svou Gretu“, když tvrdil, že „jejímu úsilí věnuje pozornost celý svět“.

Bylo to jeho poslední veřejné vystoupení před tím, než se on a manželka Meghan přestanou věnovat svým královským povinnostem a odletí na prodlouženou šesttýdenní dovolenou v Americe.

Harry se ve svém projevu vyznal k tomu, že obdivuje šestnáctiletou Gretu Thunbergovou, která v srpnu 2018 zahájila stávku za klima před švédským parlamentem a která se od té doby rozšířila do celého světa. Připomněl, že Greta byla „jen jedním hlasem. Seděla sama před švédským parlamentem“, když začala a mnoho dospělých ji nebrali vážně.

Harry řekl: „Možná byla na začátku sama, ale měla víru, poslání a touhu udělat něco nejen pro sebe, ale pro všechny. A teď ji naslouchá celý svět. Ať je váš sen jakýkoli – každá země, každá komunita, každá škola, každá rodina potřebuje svou vlastní Gretu – někoho, kdo pomůže ukázat cestu, někoho, kdo je připraven bojovat za to, čemu věří, a ukázat, jak moc ji záleží na lidech v jejich životě i kolem ní.

Zdroj zde.

loading...