Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Je Česká republika v pořádku s muslimy?

Autor článku: |2020-09-07T12:28:05+02:007. 9. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|

Ne, není. Existují šokující úrovně islamofobní hysterie zaměřené převážně na muslimské uprchlíky (což je šílené – téměř tu žádné není!). I lidé, kteří jsou normálně tolerantní, často dělají pro islám výjimku.

Nyní většina lidí nepodnikne fyzické kroky proti skutečné lidské bytosti. Vyskytl se případ, kdy dívku vyhodil z autobusu (na zastávce) jiný cestující, protože si myslel, že nosí hidžáb (ne). Moje kolegyně se obklopovala a plivala dál, když byla se svými malými dětmi. (Kicker je, že je český konvertita k islámu a velmi jemná a starostlivá osoba.) Nic horšího jsem si nevšiml, ale pak nejsem muslim.

Naše nejotevřenější islámofobní politická strana, která se dostala do parlamentu, získala v posledních volbách 10,64% hlasů. Náš nově zvolený prezident pravděpodobně zvítězil, protože jeho kampaň namalovala jeho oponenta jako „vítače“ uprchlíků (falešně). Vyhrál však velmi těsně.

Řekl bych, že pokud jste znatelně muslim nebo si vás lidé pravidelně pletou s muslimem, mnoho vám pobyt v České republice znepříjemní, ale nejste v přímém nebezpečí (alespoň v té době píšu to). Ano, i když jste ve skutečnosti českým občanem od narození a pouze konvertujete.

Pokud sami nejste muslimové, určitě si všimnete islamofobie.

Nevím, zda je to lepší nebo horší než v okolních zemích.

Musím však říci, že Češi umí ve svém rasismu dělat výjimky. Stále existuje základní přesvědčení, že jsme dobří, nerasističtí lidé, kteří chápou, že jakýkoli daný předsudek se nevztahuje na všechny členy skupiny. Je to druh mentality „nedotýkejte se mého muslimského přítele, ale nedej bože, abychom do země přijali více muslimů“. Vlastně si myslím, že většina lidí si stále uvědomuje, že většina muslimů jsou normální, mírumilovní lidé, ale strach z terorismu je tak špatný, že přehluší všechno ostatní.

Také strach, že by se nás někdo mohl pokusit prosadit svá náboženská pravidla.

Češi obecně budou s každým, koho vztah k víře je podle našeho názoru přesahující, považovat za podezřelého. Jelikož většina lidí je zde ateistů, je laťka „over the top“ velmi nízká. Obecně naši věřící lidé svobodně zmiňují svou víru, když je to relevantní, ale nesnaží se nikoho obracet. Věří, že být dobrým člověkem záleží mnohem víc, než jakou konkrétní víru vyznáváte. Většina z nich by byla možná zklamaná a / nebo by se bála, kdyby si jejich dítě vybralo jinou víru (nebo její nedostatek) pro sebe nebo kdyby mělo manžela jiné víry, ale to by nenarušilo jejich vztah k uvedenému dítěti. A samozřejmě považujeme oddělení státu a náboženství za velmi drahé.

Pokud je to vaše blízká mentalita, většina lidí s vámi nebude mít problém, jakmile vás poznají.

Autor: Veronika Vrabcová

loading...