Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Itálie znovu otevírá své přístavy migrantům

Autor článku: |2020-01-18T20:54:24+02:0018. 1. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Italský premiér Giuseppe Conte udělil dvěma nevládním organizacím zabývajícím se přepravou migrantů povolení k vylodění migrantů v italských přístavech. V úterý nevládní organizace Sea Watch 3 se 119 migranty na palubě, obdržela povolení k vylodění v přístavu Taranto. V přístavu Messina se očekává v nejbližších dnech vylodění plavidla španělské nevládní organizace Open Arms, oznámil časopis Il Giornale.

Jsme rádi, že naši hosté mohou konečně vstoupit na bezpečnou půdu. Stále je ale před námi hodně práce“ uvedla podle serveru breitbart.com agentura Sea -Watch na Twitteru. Tento krok přichází poté, když vůdce sněmovny Demokratické strany (PD) Graziano Delrio oznámil, že vláda se chystá znovu zavést systém ochrany pro žadatele o azyl a uprchlíky, který byl ukončen výnosem bývalého ministra vnitra Mattea Salvini.

Giuseppe Civati, bývalý člen PD, uvedl, že Salviniho dekrety o migraci a bezpečnosti státu by měly být zcela zrušeny a obhajoval návrat tzv. „Povolení k pobytu v případě humanitární ochraně„, které umožňuje migrantům, kteří nevyhoví žádosti o azyl, protože nejsou legitimními uprchlíky, zůstat v zemi.

Zpráva z roku 2017 potvrdila, že v roce 2016 bylo pouze 2,65% migrantů, kteří vstoupili do Itálie, skutečnými uprchlíky, ale 21% bylo umožněno zůstat v zemi v rámci politiky humanitární ochrany. Zatímco v první polovině roku 2019 byl počet migrantů vstupujících do Itálie značně snížen díky politice Salvini, od doby, kdy Salvini a jeho liga vládu opustila se počet nových příchozích opět zvýšil.

loading...