Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Itálie: Balkánská migrační trasa do Itálie se aktivuje

Autor článku: |2020-05-12T23:49:34+02:0012. 5. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Přístavy v Itálii byly v posledních týdnech nuceny migranty, kteří přicházejí z „humanitárních důvodů“, odmítat kvůli pandemii, jak informuje voiceofeurope.com. Migranti, za pomocí příznivého jarního počasí, začali ve zvýšené míře využívat suchou, tzv. balkánskou cestu.

Migranti obvykle přicházejí do Itálie přes Slovinsko do oblasti Friuli Venezia Giulia. Regionální vláda zaznamenala v posledních týdnech „pozoruhodný vzestup“ migrační aktivity. Více než 150 migrantů dosáhli koncem dubna a začátkem května hlavního města regionu, Terstu, podle informace InfoMigrants .

Úřady Terstu tvrdí, že čtyři střediska pro přijímání migrantů ve městě jsou již přeplněna. Pro přistěhovalce na okraji města byly zřízeny stanové tábory, protože ve stávajících zařízeních již není prostor pro nové příchozí. Město navíc musí poskytnout migrantům dostatek prostoru, aby bylo dodrženo sociální distancování, zejména během povinného patnáctidenního období karantény, do kterého jsou umístěny ihned po příjezdu. To představuje značný problém pro již přeplněné město.

Zejména proto prohlásil regionální radní pro bezpečnost Terstu Pierpaolo Roberti „Bylo by vhodné znovu zahájit dialog se slovinskou vládou, týkající se migrantů.

loading...