Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Islamista,který v Egyptě zavraždil Češku, je prý psychicky nemocný a zřejmě unikne trestu

Autor článku: |2019-07-12T23:03:15+02:0013. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Egypťan, který před dvěma lety při útoku nožem v egyptském letovisku Hurghada zabil dvě Němky a jednu Češku, možná nebude za tento čin souzen. Dnes to s odvoláním na egyptské justiční zdroje napsala agentura DPA. Pachatel, který byl na místě zadržen, je stále na psychiatrické klinice a dosud není jasné, zda by mohl být prohlášen za svéprávného.

Vyšetřovatelé krátce po útoku informovali, že pachatel byl ve styku s teroristickým hnutím Islámský stát. Později ale místní úřady uvedly, že muž trpí mozkovou dysfunkcí, takže za čin zřejmě není zodpovědný.

V souvislosti s prověřováním případu odcestovali kriminalisté z centrály v listopadu 2017 na místo činu. K výsledku cesty se pak policie vyjádřila jen tak, že „vedli jednání s egyptskými úřady“.

Tehdejší velvyslankyně ČR v Egyptě Veronika Kuchyňová – Šmigolová uvedla měsíc po útoku v rozhovoru pro ČTK, že egyptská strana je sice vstřícná, ale že závěr vyšetřování oddaluje. Potvrzení o tom, že šlo o teroristický čin islamisty, by podle ní mohlo způsobit úbytek turistů.

Zdroj zde.

loading...