Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Islám je hrozba a ne obohacení, myslí si většina Němců. Tamní politici se však chovají opačně.

Autor článku: |2019-07-12T23:02:24+01:0014. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Průzkum Bertelsmannovi nadace (Bertelsmann Stiftung) zjistil, že polovina Němců vnímá islám jako hrozbu. Aiman Mazyek z Ústřední rady muslimů v Německu byl přesto výsledkem potěšen, protože čekal ještě horší výsledek. Mazyek to sdělil stanici Deutsche Welle.

Ve svém každoročním „Náboženském monitoru“ nadace zkoumá stupeň náboženské tolerance v zemi a postoj náboženských a nenáboženských skupin k demokracii. Podle výzkumu všechny tři, v průzkumu definované skupiny, považují demokracii za správné politické zřízení. Přízeň demokracii vyjadřovalo 93% křesťanů, 91% muslimů a 83% ateistů. Celkově se pro demokracii vyjádřilo 89% oslovených Němců.

Průzkum ukázal, že většina Němců má negativní vztah k islámu. Celkově 52% Němců vnímá islám spíše jako hrozbu než jako obohacení společnosti (38%). Ostatní náboženství, ať se jedná o křesťanství, buddhismus či hinduismus jsou naopak většinově vnímána jako obohacení společnosti.

Výraznější rozdíl je v náhledu obyvatel dvou částí Německa na to, zda islám představuje obohacení pro zemi. Zatímco v západním Německu si to myslí 38% respondentů, ve východním dokonce jen 29%.

Podle expertky Bertelsmannovi nadace na náboženství, Yasemin El-Menouarové, jsou Němci vůči islámu méně tolerantní, protože jej v zásadě vůbec nepovažují za náboženství, ale za politickou ideologii, na kterou zásady náboženské tolerance neplatí.

V Německu žije asi 5 milionů muslimů, z toho 1,5 milionu v západoněmeckém Severním Porýní-Vestfálsko. Negativní postoje Němců vůči muslimům se zvýšily poté, co německá kancléřka Angela Merkelová v roce 2015 otevřela hranice pro uprchlíky převážně z Blízkého východu, ale i Severní Afriky, kteří jsou často muslimského vyznání.

Zdroj zde.

loading...