Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Íránští námořníci uráželi USA a Izrael, aby tak oslavili islámskou revoluci

Autor článku: |2020-02-11T22:14:55+02:0011. 2. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Námořníci na palubě 66. flotily íránského námořnictva vpluli v úterý do mezinárodních vod na památku 41. výročí íránské islámské revoluce. Tady na dálku uráželi a hrozili příslušníkům amerických a izraelských námořních sil. Polooficiální zpravodajství IRNA informovalo o tomto incidentu v mezinárodních vodách kolem Adenského zálivu jižně od Jemenu.

Pryč s USA“ a „Pryč s Izraelem“ ozývaly se výkřiky od studentů námořní univerzity Imama Khomeiniho v Noshahru v severním Íránu. Ti jsou na palubě některých lodí v rámci svého tréninkového období a podle IRNA nadšeně hrozili americkým a izraelským námořním posádkám.

Desetidenní vzpomínkové období v Íránu jako památka na 41. výročí íránské islámské revoluce, je obdobím od návratu Imama Khomeiniho z Paříže do Teheránu 1. února 1979 až do finále revoluce 11. února. V Íránu se každoročně slaví a nazývá se desetidenní Fajr.

O celkové velikosti, síle nebo dispozici íránského námořnictva je známo jen málo. Admirál Jim Jones, bývalý poradce pro národní bezpečnost Obamovy administrativy, v roce 2017 uvedl, jak uvádí Breitbart News, že není vyloučeno, že by někdy Írán realizoval své hrozby a začal blokovat mezinárodní lodní dopravu přes Hormuzský průliv. „Bylo by zajímavé vidět, jak by se to muselo řešit.“.

Čtenáře je potřeba upozornit, že není jisté, zda ve skutečnosti byly v úterý v oblasti nějaké americké nebo izraelské válečné lodě, aby slyšely hrozby íránských námořníků a hrozby jistého vítězství v možné budoucí námořní válce.

loading...