Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Hřib odmítá vrátit zpět pamětní desku osvoboditelům města z Rudé armády. Pražané se prý osvobodili sami

Autor článku: |2019-08-14T17:58:32+01:0015. 8. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Ruské velvyslanectví kritizuje záměr pražského magistrátu nevrátit na Staroměstskou radnici pamětní desku připomínající podíl Rudé armády na osvobození Prahy od nacistů v roce 1945. Velvyslanectví to dnes v tiskové zprávě označilo za pokus vymazat z paměti část společných dějin Česka a Ruska.

Pamětní deska byla na Staroměstské radnici od roku 1946. V roce 2017 ji dělníci sundali kvůli rekonstrukci budovy. Nyní desku odborníci restaurují, podle Hřiba by se ale na původní místo už vrátit neměla.

Vyzýváme současné vedení Prahy, aby se nedopustilo neprozíravého činu a navrátilo pamětní desku na původní místo, které bylo před 73 lety vybráno Pražany, vděčnými rudoarmějcům a účastníkům Pražského povstání mimo jiné i za to, že z oken Staroměstské radnice už nevlají prapory s hákovými kříži,“ uvedlo velvyslanectví ve svém tiskovém prohlášení.

Co se týče důvodu, proč se deska nevrátí na Staroměstskou radnici, spočívají v tom, že je historicky nepřesná. V českém textu je zanedbávána role Pražského povstání,“ řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti) pro Aktuálně.cz.

Zdroj zde.

loading...