Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Hra propagující Macronovu stranu líčí konkurenčního levicového vůdce jako ruský hmyz

Autor článku: |2019-12-12T12:46:13+02:0012. 12. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Hra ohledně Macronovy strany La Republique en Marche (LREM), která ukazuje jejich nejlepšího evropského kandidáta na volby bojujícího s Euroskeptiky a zobrazující soupeře Melenchona jako ruského darebáka podobného hmyzu, vyvolala ve Francii pobouření.

Jednoduchá 2D hra, navržená v duchu retro arkád osmdesátých let, byla odhalena minulý týden mládežnickým křídlem LREM. Jeho hlavní postava má představovat Nathalie Loiseauovou, LREMovu nejlepší kandidátku na nadcházející volby.

Posláním hráče je procházet se po evropských městech a sbírat hvězdy evropské vlajky, které „ukradli nacionalisté“, jak říkali tvůrci her.

Zahraniční politici, jako jsou Matteo Salvini a Donald Trump, jsou také ve hře vylíčeni jako darebáci.

Někteří francouzští politici těžko strávili humor strany. Zatímco Marine Le Pen v otázce mlčela, levé křídlo vidělo hru jako urážku.

Členové Unbowed France byli obzvláště uraženi tím, že jejich vůdce byl vylíčen jako nějaké monstrózní stvoření připomínající okřídlený šváb – obraz, který Melenchonův blízký spolupracovník Alexis Corbiere označil za „mizerný“ náznak Melenchonových údajných vazeb s Ruskem.

Mluvčí mládežnické sekce LREM však uvedl, že volba jména nebyla „absolutně“ zamýšlena, aby neznamenala nic o Melenchonovi a Moskvě, a vyzvala lidi, aby se vyhnuli „unáhleným závěrům“.

Twitter také rychle reagoval na premiéru videohry. Několik lidí považovalo tuto myšlenku za vtipnou, když jedna osoba říkala, že to „učiní svůj účinek“. Zdá se, že většina lidí byla zmatená. Někteří si stěžovali, že nedokázali pochopit politické poselství hry. Možná je cílem „rozdrtit hmyz, který má jméno oponenta (což je do značné míry v souladu s vaší politikou),“ přemýšlel někdo.

Pozoruhodně, Melenchon sám hrál ve videohře před prezidentskými volbami v roce 2017, kde jeho postava měla bojovat s oligarchy a soupeřícími politiky.

Do zbývajících méně než dvou týdnů do voleb do Evropského parlamentu mají průzkumy veřejného mínění LREM krk a krk s pravicovou národní rally Le Pen. Prezidentská strana má v současné době 23 procent hlasů, zatímco strana Le Pen je jen jedno procento pozadu. Melenchonova Unbowed France je na pátém místě s 7,5 procenty hlasů.

(Voice)

loading...