Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Hospodářský kolaps obrátil mnoho Evropanů proti EU

Autor článku: |2020-06-10T13:04:32+02:0011. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Rozhodnutí soudu v podstatě objasnilo, že program ECB pro kvantitativní uvolňování (QE) nerešpektoval „zásadu proporcionality“ a zneužil mandát ECB, zatímco německá vláda nezpochybnila politiku banky, jak měla. Rozsudek také zmínil vedlejší účinky programu a celkového ultrakonosného politického směřování ECB, jako je penalizace sporitelů a důchodců. Jak bylo zdůrazněno v oficiálním rozhodnutí, „ECB neprovede nezbytné vyvážení cíle měnové politiky s účinky hospodářské politiky vyplývajícími z programu. Dotčená rozhodnutí tedy překračují mandát měnové politiky ECB. “

Ačkoli rozhodnutí německého soudu nemělo nic společného s touto nejnovější vlnou uvolnění a tisku peněz vyvolanou kronavírusovou krizí, její načasování staví současnou situaci do jiné perspektivy.

Tato krize sloužila jako „soudný den“. Odhalila bezpočet selhání, nekompetentnost a zmatek v samém jádru většiny institucí, nejen v Evropě, ale celosvětově. Decentralizovanější národy si vedly relativně lépe než ty, které měly vysoký stupeň centralizace, přičemž druhá je bohužel většina. V centralizovanějších zemích nedostatek důslednosti a jasného vedení, protichůdné poselství, selhání veřejné zdravotní péče, která stála nespočet životů, a politická rozhodnutí, která stála miliony pracovních míst a živobytí, odhalily vady centralizace a nespolehlivost obou národní vlády a mezinárodní organizace. Píše portál ZeroHedge.

Konkrétně v EU byly morální nedostatky, drobné mocenské hry, pokrytectví a naprostá panika vedení bloku odhaleny pro všechny. Všechny ty řeči o přátelství a spolupráci mezi evropskými národy, všechny projevy o „solidaritě“ a velké evropské rodině se okamžitě ukázaly jako mělké, když byla tato dokonalá unie konfrontována s hrozbou COVID.

Rozsah ekonomické katastrofy se teprve začíná vyjasňovat a budoucnost vypadá bezútěšně, aniž by všechna rizika byla pochopena a vysvětlena. Předpokládá se, že zhoršení a hospodářský pokles, který právě začíná, bude srovnatelný nebo možná horší než Velká deprese, a mohl by také trvat déle.

„Léčby“, které dříve fungovaly, pravděpodobně nezastaví tuto vlnu tsunami, zatímco bezprecedentní úrovně výdajů, které nyní vidíme ve většině členských států, nejsou udržitelné.

„Nouzové kontroly“ a ochrana pracovníků se nemohou navždy udržet. Ne, pokud nejsou formalizovány a normalizovány, jak jsme viděli ve Španělsku, kde se zavádí systém základního příjmu, vůbec první v Evropě, který španělská vláda doufá, že „zůstane navždy“. To samozřejmě není „řešení“, ale pouze znárodnění ekonomiky.

loading...